Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj zewnętrzna Uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika głównego patrona naszej Archidiecezji. Przed pod południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu Polski i delegacji z całej Archidiecezji. W naszym kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. o 15.15, majówka. W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.

 

2. Jutro – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Msza św. z kazaniem o godz. 18.30 a później różaniec, litania do Matki Bożej i procesja z figurką Matki Bożej wokół kościoła. Przewodniczył będzie Superior XX. Misjonarzy Ks. Bogdan Zapotoczny. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne maryjne nabożeństwo.

 

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek św. Macieja Apostoła
- w czwartek św. Andrzeja Bobolę prezbitera i męczennika. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

 

4. VI Pielgrzymka Sportowców i Kibiców z Małopolski do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie w najbliższy wtorek. Msza św. o godz. 19.00 w Łagiewnikach. Bliższe szczegóły na plakatach.

 

5. W czwartek o godz.15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, a po Mszy św. spotkanie w salce jak w każdym miesiącu.

 

6. Na wieczorną Mszę św. w czwartek zapraszamy Nauczycieli Akademickich z Politechniki Krakowskiej i innych uczeni. Po mszy św. comiesięczne spotkanie w salce. Zapraszamy.

7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Bazylice na Mszy św. o godz. 9.30 przystąpią do I Komunii św., dzieci z klas II, ze Szkoły katolickiej im. św. Rodziny z ul. Pędzichów.

 

8. W sobotę 18 maja, w Hali Sokoła przy ul. Piłsudskiego, będzie spotkanie patriotyczne z okazji 93 rocznicy urodzin bł. Jana Pawła II… A w naszej Bazylice koncert dla uczczenia Rocznicy Urodzin będzie za tydzień, w niedzielę o godz. 16.15 pt. „ Litanie do Polskich Świętych. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 

9. W ramach akcji Pola Nadziei, woluntariusze z Hospicjum św. Łazarza zbierają ofiary do puszek, na pomoc w prowadzeniu tej placówki dla osób ciężko chorych, często w ostatnim stadium życia. W imieniu Hospicjum za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowanie.

 

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.