Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Przeżywamy dzisiaj podniosłe wydarzenie – Pan Jezus w znaku obrazu „ Jezu Ufam Tobie” nawiedza naszą parafie. Po każdej Mszy św. okazja do osobistej modlitwy, można też oddać cześć relikwiom św. św.. Faustyny i Bł. Jana Pawła II, które są wystawione przy bocznym ołtarzu. Zachęcamy także do wpisów do Pamiątkowej Księgi Nawiedzenia, gdzie można umieścić swoje intencje, przeżycia i postanowienia….. Dzisiaj na godz. 12.15 zapraszamy wszystkich chorych samotnych na Msze św. i spotkanie z Jezusem Miłosiernym. O godz. 15.00 będzie uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce Msza św. .i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Ok, 16.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności Papieżem Franciszkiem w Roku Wiary. Taka wspólna chwila modlitwy z Ojcem Świętym będzie we wszystkich kościołach na całym świecie. Ok godz. 17.30 pożegnamy Obraz i Relikwie i w procesji odprowadzimy do samochodu kaplicy, by mógł być przewieziony do następnego dekanatu Kraków Kazimierz. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie nawiedzenia serdecznie gratulujemy, a tym którzy się angażowali i służyli pomocą serdecznie dziękujemy - Bóg zapłać.

 

2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, od jutra każdego dnia procesja po wieczornej Mszy św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy asysty i dzieci do sypania kwiatów.… W Czwartek na Mszy św. wieczornej zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja i dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

 

3. W tym tygodniu I Piątek Miesiąca, wypada także Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – jest to światowy dzień modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi w I piątek, rano podczas Mszy św. do godz. 9.30 i wieczorem od godz. 18.00.

 

4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

5. Jak już informowaliśmy w przyszłą niedzielę w Łagiewnikach o godz. 10.00 odbędzie się beatyfikacja dwóch sióstr: założycielki SS. Prezentek - Matki Zofii Czeskiej i założycielki SS. Serafitek - S. Małgorzaty Łucji Szewczyk. Ks. Kardynał zaprasza do udziału w tym ważnym wydarzeniu w życiu naszej Archidiecezji.

 

6. Dzisiaj we wszystkich kościołach są zbierane ofiary na budowę Centrum Bl. Jana Pała II w Łagiewnikach. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Ofiary można składać do skarbonki za ławkami w tyle kościoła.

 

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień, błogosławieństwa Bożego. nich Jezus Miłosierny ubogaca nasza wiarę a św. S. Faustyna i Bł . Jan Paweł II wstawiają się za nami. ….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.