Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Łagiewnikach odbywa się beatyfikacja dwóch polskich Sióstr Zakonnych. Założycielki SS. Prezentek - Matki Zofii Czeskiej i założycielki SS. Serafitek - S. Małgorzaty Łucji Szewczyk. Tym ważnym i historycznym wydarzeniom w życiu naszej Archidiecezji przewodniczy Prefekt Kongregacji spraw Kanonizacyjnych Ks. Kard. Amato z Rzymu.

 

2. Przed tygodniem przeżywaliśmy nawiedzeniu Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu i przeżyciu tych wyjątkowych chwil serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Miłosierny Jezus obdarzał Was potrzebnymi łaskami.

 

3. Jutro w poniedziałek, podobne nawiedzenie będzie w Kościele XX. Misjonarzy na ul. św. Filipa. Powitanie obrazu i Relikwii będzie o godz. 17.30. Dalszy program czuwania jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Księża Misjonarze serdecznie nas zapraszają do udziału w tych uroczystościach. We wtorek ok. 10.30 Obraz i Relikwie zostaną przewiezione do Dom Pomocy Społecznej przy ul. Helclów. O godz. 15.30. Ks. Bp Jan Szkodoń będzie tam w kaplicy przewodniczył Mszy św. Podajemy te informacje, bo tez teren naszej parafii.

 

4. O godz. 15.00 dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

 

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Bogumiła, biskupa. W tym dniu Ks. Superior od XX. Misjonarzy i S. Bogumiła z kancelarii parafialnej obchodzą imieniny. Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
- we wtorek św. Barnaby apostoła
- w czwartek św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,
- w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
- w sobotę wspomnienie św. Jolanty, zakonnicy

 

6. W najbliższą czwartek 13 czerwca, będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.30, a później będzie procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej.

 

7. W sobotę o godz. 19.30 w naszej bazylice odbędzie się koncert Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Wystąpią uczniowie i nauczyciele szkoły. Dokładne informacje na plakacie w gablocie przy wejściu do kościoła. Wstęp wolny.

 

8. Za tydzień w niedzielę przed naszym kościołem będzie Kiermasz Prac Dzieci ze Świetlicy środowiskowej z ul. Warszawskiej 11 prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia. Dzieci przygotowały własnoręcznie prace w ramach zajęć na Świetlicy. Ofiary z kiermaszu będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dla dzieci.

 

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej….. Szczęść Boże.

 

10. Jak już wiemy zmarł + Ks. Kard. Stanisław Nagy w wieku 92 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Łagiewnikach w Centrum Jana Pawła II w poniedziałek o 17.00 i wtorek o 11.00…. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…

Losowe cytaty

Jeżeli życie stawia Cię przed problemem, którego nie jesteś w stanie rozwiązać, nie obawiaj się. Włóż ten problem do koperty i wyślij do mnie.