Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

Dziś Koronka do Bożego Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a o  godz. 15.15   msza św.

 

XXXIII Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę, zrodzona z idei Białego Marszu z 1981 roku, odbędzie się tradycyjnie w sierpniu br. i jak co roku wyruszy „w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny”. Jej tematem będą słowa „Panie, przymnóż nam wiary”. W tegorocznej pielgrzymce w sposób szczególny modlić się będziemy o rychłą kanonizację Jana Pawła II i za obecnego Ojca Świętego Franciszka.

 

Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy   odbywać się będą od 1 - 5 sierpnia w bazach poszczególnych Wspólnot. Można także zapisać się w dniu wyjścia Pielgrzymki, lub na trasie (dotyczy osób dołączających się do Pielgrzymki).

Zapisy dla naszego rejonu w Bazie Pielgrzymki II Członu przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

 

W tym tygodniu  w liturgii będziemy wspominali:

- w poniedziałek  św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła

- we wtorek  NMP z Góry Karmel /Matki Bożej    / Szkaplerznej/

- w sobotę bł. Czesława, prezbitera

 

SS. Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z ul. Warszawskiej zapraszają na „Czuwanie z Maryją” w nocy z 20 na 21 lipca. Szczegóły są podane na plakacie w przedsionku kościoła.

 

Za tydzień z racji tygodnia  św. Krzysztofa po każdej mszy św. na placu przy kościele poświęcimy pojazdy mechaniczne i kierowców. W ramach akcji „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” organizowanej przez MIVA Polska przy  Episkopacie Polski przez wpłacenie  1 grosza za przejechany kilometr wesprzemy zakup środków transportu dla misjonarzy. Puszka z podpisem na złożenie ofiary będzie na końcu kościoła, a szczegóły akcji na plakacie przy wejściu do kościoła.

 

Ks. Jacek Krzemień kapelan wspólnoty „Chleb Życia” , który w ubiegłą niedzielę głosił Słowo Boże serdecznie dziękuje za złożone ofiary dla najbardziej potrzebujących. Ofiara wraz ze sprzedanymi produktami wyniosła 7.450 zł.

 

Wszystkich solenizantów oraz pracujących w czasie wakacji i wypoczywających polecamy Panu Bogu w modlitwie.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.