Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy   odbywać się będą od 1 - 5 sierpnia w bazach poszczególnych Wspólnot. Można także zapisać się w dniu wyjścia Pielgrzymki, lub na trasie (dotyczy osób dołączających się do Pielgrzymki).

Zapisy dla naszego rejonu w Bazie Pielgrzymki II Członu przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

- w poniedziałek św. Marii  Magdaleny

- we wtorek  św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- we środę św. Kingi, dziewicy

- w czwartek śww. Jakuba Apostoła i Krzysztofa

w piątek śww. Joachima i Anny rodziców NMP

 

W czwartek ks. dr Krzysztof Wilk dyrektor Wydziału Katechetycznego i katolickiej szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu przy ul. Pędzichów, który mieszka i posługuje w naszej parafii będzie czcił swojego patrona św. Krzysztofa. Życzymy ks. Krzysztofowi wszelkich łask oraz opieki Bożej.

 

23 lipca w Rio de Janeiro ruszają kolejne Światowe Dni Młodzieży z Ojcem św. Franciszkiem. Od 27 do 28 lipca Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza do Łagiewnik na Światowe Dni Młodzieży pod Wawelem czyli „Rio w Krakowie”.

 

Dziś z racji rozpoczęcia tygodnia św. Krzysztofa po każdej mszy św. na placu przy kościele święcimy pojazdy mechaniczne i kierowców. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę  w ramach akcji „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” organizowanej przez MIVA Polska przy  Episkopacie Polski przez wpłacenie  1 grosza za przejechany kilometr wspieramy zakup środków transportu dla misjonarzy. Puszka z podpisem na złożenie ofiary znajduje się na końcu kościoła, a szczegóły akcji na plakacie przy wejściu do kościoła.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a solenizantom  opieki swoich patronów.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.