Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak w każdą niedzielę Msza św.

 

2. O godz. 16.00 będzie koncert organowy młodego Organisty Tomka Soczka, który studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach.  Koncert organizuje Stowarzyszenie zajmujące się promowaniem Młodych Talentów. Wstęp na koncert jest wolny. Po Koncercie będą zbierane wolne datki jako wsparcie finansowe dla młodego artysty, który chce wziąć udział w prestiżowym Konkursie Organowym w Moskwie. Podczas tej mszy św. grał już organista Tomasz Soczek. Po Mszy św. zagra jeszcze kilka utworów. Gdyby ktoś chciał wesprzeć studia, a szczególnie wyjazd do Moskwy dla Tomasza to przy wyjściu z kościoła przedstawiciele stowarzyszenia promującego „ Młode Talenty” zbierają  dobrowolne ofiary.

 

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

-  we wtorek św. Bernarda, opata i doktora kościoła

- w środę św. Piusa X papieża

- w czwartek wspomnienie N. M. P. Królowej

- w sobotę liturgiczne święto św. Bartłomieja Apostoła

 

4. Jutro po Mszy św. wieczornej, w salce katechetycznej będzie spotkanie z Panem Janem Hłet mieszkającym we Francji,  dawnym parafianinem i uczniem Ks. Karola Wojtyły. Ma wiele cennych doświadczeń i przeżyć ze spotkań ze swoim katechetą, dzisiaj bł. Janem Pawłem II. Pragnie z tymi przeżyciami podzielić się z nami. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Nasz Gość mówi także w języku francuskim, dlatego znający język francuski, mogą przyjść na to spotkanie.

 

5. W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujmy zgłoszenia mieszkań dla studentów w nowym roku akademickim.

 

6. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli, wypoczynkuw gronie rodzinnym, a w nowym tygodniu niech Wam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej …..Szczęść Boże. 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.