Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny łączymy się duchowo z Pielgrzymką Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku Święto Rodzin w obchodzimy pod hasłem „Pozwól Bogu mówić”. W naszych modlitwach polecajmy dzisiaj wszystkie rodziny naszej parafii a szczególnie te, które przezywają różne trudności

 

2. W naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św.

 

3.   W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek bł. Anieli Salawy dziewicy.

- w piątek św. Jana Chryzostoma.

- w sobotę liturgiczne święto Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach św.  uczcimy Relikwie Krzyża Świętego. W sobotę o godz. 17.30 w kościele Księży Misjonarzy odprawiona zostanie Msza św. odpustowa ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.

-  w niedzielę  wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.

 

4. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w pracę charytatywną na rzecz starszych i samotnych parafian.

 

5. W piatek 13 września - kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem o godz. 18.30 Msza św. , później Różaniec i z procesją wokół bazyliki. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W najbliższą sobotę, 14 września w Łagiewnikach  odbędzie się XI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Emerytów i rodziny kolejarzy.  Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00. w  Łagiewnikach.

 

7. Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele Domowego Hospicjum dla dzieci - Alma Spei, które opiekuje się dziećmi nieuleczalnie chorymi, zbierają dobrowolne ofiary na pomoc rodzinom z chorymi dziećmi.

 

8. Wszystkim tu obecnym i  Waszym Rodzinom, życzymy miłości i pokoju. Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej niech towarzyszy na każdy dzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.