Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 15.00 odmawiamy uroczyście przed Najświętszym Sakramentem wraz z kapłanem Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem o godz. 15.15 - Msza św. bez zmian.

 

2. Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do Sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach na nabożeństwo Nowenny Miesięcy przed kanonizacją Papieża Polaka. O godz. 17.00 Msza św. a później procesja w Ogrodzie Różańcowym. Serdecznie zapraszamy parafian do licznego udziału.

 

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Ojca Pio z Petrelciny, zakonnika
- w środę bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
- w piątek św. Wincentego a Paulo Kapłana, założyciela zgromadzenia XX. Misjonarzy. Z tej racji u Księży Misjonarzy przy ul. św. Filipa uroczyste Msze św. o godz. 9.00 i 17.30.
- w sobotę św. Wacława, męczennika, patrona katedry Wawelskiej.
- w niedzielę liturgiczne święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W sobotę 28 września będzie IV Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik, początek o 9.30 w budującym się Sanktuarium Jana Pawła II, a później procesja Różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na plakacie w przedsionku Kościoła. Zachęcamy, aby także Żywy Różaniec z naszej parafii był reprezentowany na tej pielgrzymce.

5. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowania parafianom i wszystkim obecnym na pogrzebie Jego Mamy śp. +Heleny Szewczyk. Za modlitwy, zamówione Msze św. i wszelkie wyrazy życzliwości Bóg zapłać.

 

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.... Szczęść Boże

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.