Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Ofiary do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom, dzieło pomocy Ad Gentes w naszej bazylice można składać  do skarbony za ławkami w tyle kościoła. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

 

2. Serdecznie zapraszamy na GorzkieŻale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj na godz.16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

 

3. W środę 19 wypada Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca N.M.P. opiekuna rodzin katolickich, także patrona Miasta Krakowa. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie Ks. prof. Józefowi Wołczańskienu, który mieszka w naszej parafii, życzymy wszelkich łask, błogosławieństwa w pracy naukowej i opieki swojego Patrona… Szczęść Boże.

 

4. Spotkanie wspólnoty Pracowników Politechniki Krakowskiej „dawna Piwniczka” z wykładem Ks. dra Jerzego Kontkowskiego, jezuity, będzie w środę o 19.15. Temat wykładu „ Moja koncepcja Boga”. Zapraszamy.

 

5. W czwartek o godz. 15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich  Po Mszy św. comiesięczne spotkanie w salce.

 

6. Także w czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie pracowników Politechniki Krakowskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

7. Od jutra w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne  dla Pedagogów, Wychowawców i Nauczycieli KRAKOWA. Nauki będą w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o godz. 18.30. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. dr hab. Robert Woźniak z Papieskiego Uniwersytetu J.P.II. Dokładne informacje na plakatach i banerze przed naszym Kościołem.

 

8. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.