Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. W Uroczystym dniu Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Jezus przemienia i ubogaca nasza wiarę, byśmy jej mocą pokonywali trudy życia… A nasz Nowy Orędownik święty Jan Paweł II, którego kanonizację przeżywać będziemy, niech wyprasza potrzebne łaski dla naszych rodzin i każdego z nas. W atmosferze miłości i życzliwości przeżywajmy Święta Wielkanocne. Duszpasterze parafii św. Floriana życzą wszystkim Szczęść Boże i Wesołego Alleluja.

 

2. Równocześnie dziękujemy za liczne życzenia przekazywane osobiście kapłanom już w Wielki Czwartek i dzisiaj z okazji Świąt - „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać” za „Dar serca” złożony dla chorych, ubogich i seniorów z okazji świąt, oraz za ofiary na kwiaty dla przyozdobienia Bożego Grobu i świątyni.

 

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie liturgii; asystom, dzieciom, ministrantom. Szczególną wdzięczność wyrażamy Siostrze Zakrystiance, za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni. P. Kościelnemu za prace związane z przygotowaniem kościoła i P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej. Dziękujemy i Bóg zapłać pełniącym wartę przy Bożym Grobie: Krakowskim Strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Kolejarzom z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Dziękujemy Wiernym za udział w Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej Bóg zapłać harcerzom, a także Policji za to, że zadbała o nasze bezpieczeństwo na ulicach.

 

4. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę, w dniu jutrzejszym, tradycyjnie są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

5. Nowennę do Bożego Miłosierdzia i przed kanonizacją Jana Pawła II będziemy odmawiać dzisiaj i jutro o godz. 15.00, a w ciągu tygodnia, do soboty po wieczornej Mszy św. Serdeczne zapraszamy w tym roku do licznego udziału, niech to będzie czas modlitewnego oczekiwania na kanonizację Błogosławionego. W sobotę po Mszy św. wieczornej w przeddzień kanonizacji będzie nabożeństwo oczekiwania. Nabożeństwo trwać będzie do godz. 21.00.

 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – i dzień kanonizacji Wielkiego Apostoła Miłosierdzia, Papieża Jana Pawła II, naszego Rodaka. Będziemy się łączyć z tym historycznym wydarzeniem poprzez radio i Telewizję. W naszym kościele. O godz. 15.15 za tydzień będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za kanonizację. Będzie możliwość oddania czci Relikwiom św. Jana Pawła II Będą także pamiątkowe medale z okazji kanonizacji Papieża, oraz obrazki z nowym Św. Janem Pawłem II.

 

7. Na przeżywanie tych uroczystości zapraszają duszpasterze z Łagiewnik z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium Jan Pawła II. Godziny nabożeństw są na plakatach i na stronach internetowych.

 

8. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam błogosławi.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.