Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji, zewnętrzna Uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski. Przed pod południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji z naszej Archidiecezji i całej Ojczyny. Ta uroczystość w Krakowie jest ogólnopolskim, wielkim dziękczynieniem Panu Bogu za kanonizację i dar Nowego Orędownika - św. Jana Pawła II.

 

2. W naszym kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. o 15.15 i Majówka. Na Mszy św. o 18.30 będzie śpiewał Chór z Węgier – „Balaton WOX”, który przybył do Krakowa na zaproszenie Chóru Cantata z Politechniki Krakowskiej.

 

3. We wtorek – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. z kazaniem, i tradycyjna procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. dr Robert Nęcek rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej z Kurii Metropolitalnej. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Pragniemy zwrócić uwagę, że od tego roku zmienimy trochę kolejność na nabożeństwie. Najpierw będzie Różaniec o godz. 18.00, a później Msza św. i procesja. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne maryjne nabożeństwo.

 

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę św. Macieja Apostoła
- w piątek św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

 

5. VII Pielgrzymka Sportowców i Kibiców z Małopolski do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie w najbliższą środę. Msza św. o godz. 19.00 w Łagiewnikach. Bliższe szczegóły na plakatach.

 

6. W czwartek o 15.30 w naszej bazylice, Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, a po Mszy św. spotkanie w salce.

 

7. Młodzież, która przygotowywała się do bierzmowania przy naszej parafii, przystąpi do bierzmowania w kościele św. Anny, w najbliższy czwartek na Mszy św. o godz. 17.00.

 

8. Bardzo dziękujemy O. Krzysztofowi – Misjonarzowi z Kamerunu za wygłoszone dzisiaj kazanie w naszej bazylice. Bóg zapłać wszystkim, którzy po Mszy św. składają ofiary na pomoc w budowie Kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Kamerunie, o czym wspominał dzisiaj O. Misjonarz. Dziękujemy… Bóg zapłać.

 

9. W piątek 16 maja po wieczornej Mszy św. będzie Koncert Muzyki Sakralnej Chóru z Florydy. Dokładne informacje o koncertach są na plakatach, na tablicy ogłoszeń.

 

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.