Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Dniu Dziecka, będziemy modlić się o dobre i szczęśliwe dzieciństwo dla wszystkich dzieci.
O godz.15.15, jak zwykle Msza św., a później pierwsze Nabożeństwo Czerwcowe.
W ciągu tygodnia, nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, będą po wieczornej Mszy św. - Zapraszamy. Podczas nabożeństw w tym tygodniu będą odmawiane modlitwy w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha św. Dzisiaj, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca, po nabożeństwie popołudniowym.

2. We wtorek, w liturgii wspomnienie świętych męczenników z Ugandy: Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek św. Bonifacego biskupa i męczennika.

 

3. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca czerwca. Msza św. z litanią do Serca Pana Jezusa o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano, podczas Mszy św. do godz. 9.30 i wieczorem od godz. 17.00.

4. W najbliższą sobotę odwiedzimy Chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii..

 

5. W przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha św. W tym dniu razem z młodzieżą chcemy modlić się o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Zapraszamy młodzież do naszej Bazyliki za tydzień na Mszę św. o godz. 9.30 w czasie, której zostaną przedstawione Symbole Światowych Dni Młodzieży, które będą towarzyszyć młodym w oczekiwaniu na to wyjątkowe wydarzenie. W najbliższych dniach, młodzież otrzyma indywidualne zaproszenie na Mszę św. i spotkanie w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich Młodych, bo w ten sposób chcemy rozpocząć przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Gdyby ktoś z młodzieży, był dzisiaj w Kościele i chciał zabrać zaproszenie na przyszłą niedzielę dla siebie i kolegów ze swojej ulicy to serdecznie zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

 

6. Koncert Chóru Cantata z Politechniki Krakowskiej w połączeniu z Chórem z Norwegii – będzie środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy..

 

7. Nowy numer Gazetki HIT w cenie 2 zł. Do nabycia w zakrystii i w tyle kościoła – wiele ciekawych i nowych informacji - Fenomen Franciszka Papieża. Zachęcamy.

 

8. Kolejny wykład na temat Dokumentów Papieskich będzie w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. Tym razem Ks. prof. Marcin Cholewa przybliży nam encyklikę Jana Pawła II papieża – FIDES ET RATIO”. Serdecznie zapraszamy..

 

9. Dzisiaj, w kolejne Święto Dziękczynienia, przy wszystkich kościołach w Polsce są zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Ofiary w naszym kościele można składać do skarbony za ławkami w tyle kościoła.

 

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień, błogosławieństwa Bożego. Nich Jezus Miłosierny ubogaca naszą wiarę, a nowy Święty Jan Paweł II wstawia się za nami. ….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.