Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Zesłana Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, a nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 15.15.

2. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, jest to Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem odprawimy o 8.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

 

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek liturgiczne święte Jezusa Chrystusa najwyższego Kaplana, w piątek św. Antoniego z Padwy kapłana
i doktora kościoła, w sobotę bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

4. W czwartek o 15.30 będzie Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy i ich rodzin. Później, comiesięczne spotkanie formacyjne, w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z pracą na kolei.

 

5. W piątek 13 czerwca wieczorem kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Różaniec o godz. 18.00. Później Msza św. i procesja z Figura Matki Bożej. W tym miesiącu Mszy św. będzie przewodniczył Mszy św. i poprowadzi procesję Ks. Kazimierz Piwowarczyk od księży Misjonarzy z ul. św. Filipa, który w tych dniach obchodzi złoty Jubileuszu Kapłaństwa. Ks. Kazimierz jest wiernym uczestnikiem nabożeństw fatimskich w naszym kościele, razem z nim będziemy dziękować na 50 lat służby kapłańskiej.

 

6. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku wypada 19 czerwca, w czwartek.
W tym dniu będziemy brać udział w Krakowskiej procesji z Katedry Wawelskiej do Rynku Głównego. W naszej parafii w Boże Ciało nie będzie procesji, ale przeniesiemy tę procesje na niedzielę w oktawie Bożego Ciała, czyli w dniu 22 czerwca, w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00, a później procesja ulicami parafii do czterech ołtarzy. W ten sposób wrócimy do starej tradycji Procesji Kleparskiej w parafii św. Floriana, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Więcej szczegółów o naszej procesji podamy za tydzień.

7. Dzisiaj Woluntariusze z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie zbierają ofiary do puszek na pomoc w leczeniu chorych w ostatnim stadium ich życia…..

 

8. Dzisiaj w całej Polsce jest też zbiórka na pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach. Ofiary na ten cel można składać w naszym kościele do skarbony w tyle kościoła za ławkami, dzisiaj i w ciągu tygodnia. Bóg zapłać za ofiarność i solidarność z biedniejszymi.

 

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia chrześcijańskiego. Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.