Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbywać się będą od 1 - 5 sierpnia w bazach poszczególnych wspólnot, natomiast do grupy 1 ŚDM: przez cały lipiec oraz do 5 sierpnia w siedzibie Komitetu Organizacyjnego, Kraków, ul. Kanonicza 18. Można także zapisać się w dniu wyjścia pielgrzymki, lub na trasie (dotyczy osób dołączających się do pielgrzymki).
Zapisy dla naszego rejonu w Bazie Pielgrzymki II Członu przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

 

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- we wtorek św. Marii Magdaleny
- w środę Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- w czwartek św. Kingi, dziewicy
- w piątek śww. Jakuba Apostoła i Krzysztofa
- w sobotę śww. Joachima i Anny rodziców NMP

 

3. W piątek ks. dr Krzysztof Wilk dyrektor Katolickiego Centrum Edukacyjnego Caritas, prezes Stowarzyszenia Dom Rodzinny w Krakowie oraz dyrektor Wydziału Katechetycznego który mieszka i posługuje w naszej parafii będzie czcił swojego patrona św. Krzysztofa. Życzymy ks. Krzysztofowi wszelkich łask, opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Patrona.

 

4. Dziś z racji rozpoczęcia tygodnia św. Krzysztofa po każdej mszy św. na placu przy kościele święcimy pojazdy mechaniczne i kierowców. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski przez wpłacenie 1 grosza za przejechany kilometr wspieramy zakup środków transportu dla misjonarzy. Puszka z podpisem na złożenie ofiary znajduje się na końcu kościoła, a szczegóły akcji na plakacie przy wejściu do kościoła.

 

5. Przyjmujemy zgłoszenia mieszkań dla studentów w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a solenizantom i solenizantkom opieki swoich patronów.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.