Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1.Dzisiaj godz. o 15.00. Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Roczne wypominki są czytane w niedzielę w południe po modlitwie Anioł Pański. Także w listopadzie modlimy się za zmarłych codziennie wieczorem o 18.15 w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego przed Najśw. Sakramentem.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali;
w poniedziałek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
we wtorek – Bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy.
w środę - bł. Salomei, dziewicy
w czwartek - św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika
w piątek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
w sobotę - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

3. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Profesorów i pracowników Politechniki i innych Wyższych Uczelni. Ks. dr Andrzej Scąber wygłosi wykład w związku z beatyfikacją bł. Pawła VI papieża. Zapraszamy.

4. Zgodnie z planem na ten rok, prace przy remoncie elewacji naszej Bazyliki zasadniczo już się zakończyły. W najbliższych dniach pracownicy wykonają jeszcze kilka drobnych uzupełnień. Jesteśmy wdzięczni pracownikom, artystom konserwatorom, z Firmy PIOTROWSKI-KOSAKOWSKI, bo prace są wykonane bardzo starannie i solidnie. Kolorystyka została trafnie dobrana, a nowa aranżacja św. Floriana w kolorze, bardzo ubogaciła część frontową Bazyliki. Dziękujemy za terminowe wykonanie prac. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez swoje ofiary, modlitwy i zaangażowanie mają udział w tym remoncie. To jest nasza wspólna radość… Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się kontynuować parce, by cała Bazylika na zewnątrz była odnowiona. Tym bardziej, że zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku….Takie jest nasze pragnienie i w tej intencji prosimy o modlitwę.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela tego Roku Liturgicznego.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.