Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. Dzisiaj i jutro w naszej parafii kazania głosi O. Stanisław Ćwierz od Księży Jezuitów…. Jest to nasze adwentowe przygotowanie do jutrzejszego święta i do świat Bożego Narodzenia. Dzisiaj o godz. 14.00 będzie Godzina Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. W każdą I niedzielę miesiąca, jedna z rodzin Kręgów Domowego kościoła z naszej parafii prowadzić będzie taką modlitwę…. Dzisiaj o godz. 15.15 będzie Msza św. a później comiesięczna zmianka tajemnic Żywego Różańca.

2. Jutro 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
W naszej wspólnocie czcimy Maryję Niepokalaną w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. Jutro o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem. A o godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Krąków – Centrum. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Superior od Księży Misjonarzy z ul. św. Filipa. Tradycyjnie w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego, a w tym roku polecać będziemy opiece Matki Bożej Młodzież, która uczestniczy w „Sztafecie Modlitwy” o dobre przygotowanie do światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Program modlitwy adoracyjnej przed Najśw. Sakramentem na jutrzejszy dzień jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin naszej S. Łucji pracującej w zakrystii. Z tej okazji składamy Siostrze najserdeczniejsze życzenia: Niech Bóg przez wstawiennictwo św. Łucji darzy obfitością swych łask w życiu osobistym i zakonnym. Przy okazji dziękujemy za pełną poświęcenia pracę w naszym kościele. Dziękujemy za piękne dekoracje ołtarzy w naszej bazylice. Msza św. w intencji Siostry Łucji będzie w sobotę o godz. 8.00.

4. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy będzie w najbliższy czwartek. Najpierw Msza św. o godz. 15.30 a później spotkanie w salce.

5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie pracowników naukowych złączonych ze „ Starą Piwniczką”.

6. W czwartek spotykają się także Profesorowie i pracownicy Politechniki Krakowskiej. Serdecznie zapraszamy..

7. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj ofiary do puszek na pomoc świąteczną dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

9. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

10. Za dwa tygodnie, w sobotę 20 grudnia przed świętami odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.