Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj modlimy się za wszystkie rodziny, szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusze małżeńskie. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko z powodu braku pracy lub z powodu choroby w rodzinie. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. 15.15.

3. W środę ostatni dzień Starego Roku 2014. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacjie, i dziękczynne Te Deum. - Ciebie Boga Wysławiamy. O godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

4. W czwartek, 1 stycznia - Początek Nowego 2015 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy według niedzielnego porządku.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca stycznia. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa odprawimy po Mszy św. godz. 8.00.i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży. W I piątek, okazja do spowiedzi rano na Mszach św. do godz. 9.30 i wieczorem od godz. 18.00.

6. W miesiącu styczniu, Chorych w domu księża mogą odwiedzić z sakramentami w najbliższy piątek. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W I sobotę stycznia zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka, na Msze św. o godz. 8.00 rano.

8. Plan kolędy na najbliższe tydzień.
- w poniedziałek 29 grudnia: Al. 29 Listopada bloki: 32 A, B, C
i blok 32 D kl. I, II, III.
- we wtorek 30 grudnia: Al. 29 listopada blok 32 D kl. IV, V VI, VII,
Oraz Al. Słowackiego, ul Żuławskiego 7, 8A, 10, 11, 12, 16 i ul. Kolberga 16.
- w środę 31 grudnia: ul. Kamienna, Towarowa, Al. 29 listopada: blok 7 i 9, oraz ul Będzińska, Katowa, Żelazna, Murowana.
- w sobotę 3 stycznia – ul. Ogrodowa, Al. 29 Listopada blok nr 36, ul. Zacisze, Worcela, Pawia, Kurniki, Warszawska 1, 4, 12a, 14, 16, ul. Rogatka, Langiewicza.
- w poniedziałek – 5 stycznia – Warszawska 3, 7, 15, 17, 18, 20, ul. Żuławskiego dokończenie, Kolberga dokończenie, Krowoderska 77,79,41.
Dokładny plan z numerami kamienic jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest też na stronie internetowej naszej parafii. www.swflorian.net
Ministranci powiadamiają każdą rodzinę o dacie i przybliżonej godzinie wizyty duszpasterskiej.

9. W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy rodziny, które już odwiedziliśmy • z wizytą duszpasterską, na Mszę św. w niedziele o godz. 12.15, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. W rodzinach nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia… i z nadzieją czekajmy na Nowy 2015 Rok.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.