Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz.15.15.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
- w wtorek Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
- w środę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
- w sobotę św. Jana Bosko kapłana.

3. W sobotę 31 stycznia o godz. 19.15 w naszej Bazylice odbędzie się Wieczór Kolęd, oraz Pięknej Muzyki i Poezji zatytułowany Artyści dla osób chorych na stwardnienie boczne zanikowe. Wystąpi znakomita krakowska artystka Lidia Jazgar z zespołem Galicja oraz Jagoda Cieszyńska-Rożek, poetka. Po koncercie woluntariusze Stowarzyszenia Dignitas Dolentium będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary na pomoc osobom dotkniętym tą nieuleczalną chorobą. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają, Dokładne informacje o koncercie są na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

4. W przyszłą niedzielę 1 lutego – Po Mszy św. o 15.15 będzie zmianka tajemnic Żywego Różańca. Później w Domu katechetycznym będzie Spotkanie Noworoczne i Kolędowe dla wszystkich Zespołów działających w naszej parafii. Zapraszamy Zespół Charytatywny, Żywy Różaniec, wszystkie Róże, Kręgi Rodzin, uczestników asysty procesyjnej, Radę Parafialną, ministrantów, lektorów i ich rodziców i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w życie naszej parafii.

5. Dziękujemy Zespołowi z Tarnopola, którzy dzisiaj śpiewają kolędy w naszym Kościele. Złożone dla nich ofiary przy wyjściu z Bazyliki przeznaczają na remont katedry w Tarnopolu.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień... Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.