Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie Gorzkich Żali zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na godz.16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.
  1. W środę 4 marca wypada Uroczystość ku czci św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie Ks. Kazimierzowi Lenartowi, który jako Rodak jest związany z naszym kościołem. Życzymy wszelkich łask, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki swojego Patrona.  Msza św. imieninowa w intencji Ks. Kazimierza będzie dzisiaj o godz. 12.15. Pragniemy poinformować, że w tym roku, w kwietniu, Ks. Kazimierz będzie obchodził Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Będziemy też towarzyszyć w tej dziękczynnej modlitwie…
  1. Od jutra rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne dla młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii: Gimnazjum nr 4 z Rynku Kleparskiego, z X Liceum Ogólnokształcącego z ul. Wróblewskiego, z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego z Placu Matejki, oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z ul. Basztowej. Nauki Rekolekcyjne częściowo będą głoszone w szkołach, a częściowo w naszej Bazylice. Msza św. na zakończenie rekolekcji będzie w środę o godz. 12.00.
  1. W tym tygodniu I piątek miesiąca marca. Msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano do godz.9.30. i wieczorem od 17.00.
  1. Chorych w domu odwiedzimy w najbliższa sobotę. Będziemy też odwiedzać chorych przed Świętami Wielkanocnym w sobotę 28 marca. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

    7.    W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, a szczególnie te, które oczkują na narodzenie dziecka. W każdym miesiącu modlimy się o dar potomstwa dla rodzin przez wstawiennictwo Matki Bożej Brzemiennej.
  1. Dzisiaj w całej Polsce są składane ofiary do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom, dzieło pomocy Ad Gentes. W naszej Bazylice, ofiary można składać do skarbony za ławkami w tyle kościoła. Bóg zapłać.
  1. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.