Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. O godz. 15.00 odmówimy Koronka do Bożego Miłosierdzia. Tę modlitwę dzisiaj ofiarujemy w intencji wszystkich kobiet, matek i żon, by wyprosić dla nich Boże błogosławieństwo w życiu osobistym i rodzinnym. Później jak zwykle Msza św., i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro, w naszej Bazylice o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza św. w IV rocznicę katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. Będziemy modlić się o wieczne zbawienie dla tych, którzy tam zginęli. A dla rodzin, które straciły najbliższych w tym wypadku, będziemy wypraszać pociechę i Boże Błogosławieństwo. Tę Mszę świętą za swoich kolegów w IV rocznicę katastrofy, zamówił Zarząd Związków Zawodowych Kolejarzy.

3. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba i Caritas Archidiecezji Krakowskiej, podobnie jak w latach ubiegłych, w naszej parafii w miesiącu marcu i kwietniu w każdy poniedziałek od godz. 19.00 w salce obok kancelarii, profesjonalni doradcy podatkowi będą bezpłatnie pomagać wypełnić zeznania podatkowe PIT za rok 2014. Dokładne informacje są na plakacie przy wyjściu z Bazyliki i przed kancelarią. Jest prośba Ks. Dyrektora Caritas, aby 1% podatku przekazywać na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.

4. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.