Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. godz.15.15.

2. Jutro, 27 kwietnia przypada Pierwsza Rocznica Kanonizacji św. Jana Pawła II. Już od roku, możemy modlić się przez Jego wstawiennictwo i wypraszać potrzebne łaski u Boga. W naszej Bazylice, gdzie wikariuszem był Ks. dr Karol Wojtyła – dzisiaj św. Jan Paweł II, czynimy to w każdy czwartek na wieczornej Mszy św. przy ołtarzu poświęconym czci św. Jana Pawła II. Jest tam także możliwość uczczenia relikwii świętego i wielu wiernych to czyni z wielką wiarą i czcią. Zapraszamy jutro w dniu Pierwszej Rocznicy kanonizacji na wieczorną Mszę św., będziemy dziękować za dar św. Jana Pawła II.

3. W środę po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, którą będziemy odprawiać każdego dnia podczas wieczornych nabożeństw do 8 maja.

4. W liturgii, w środę wspominamy św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i patronki Europy.

5. W najbliższą sobotę 2 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesioną z 3 maja, bo w niedziele wielkanocne, liturgia nie dopuszcza żadnych wspomnień i innych uroczystości.  Msze św. w naszej Bazylice w sobotę będziemy odprawiać jak w każdy dzień, oraz dodatkowa o godz. 11.00. Z racji Święta Konstytucji 3 Maja nasze domy udekorujmy flagami narodowymi.

6. W piątek uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. W ciągu tygodnia Majówki będą po wieczornej Mszy św. W czasie nabożeństw chcemy się modlić za Papieża Franciszka, za Kościół w Polsce, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne i o dobre urodzaje. Z racji charakteru świątecznego w piątek nie postu

7. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. W sobotę na godz. 8.00 tradycyjnie zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka.

8. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. Mszę w intencji tegorocznych maturzystów będzie w przyszłą niedzielę 3 maja, tradycyjnie w Kościele Mariackim o godz. 18.30.

10. Za tydzień w poniedziałek - 4 maja będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana.  Więcej informacji o odpuście podamy w przyszłą niedzielę.

11. Stowarzyszenie charytatywne „Dobromir” przeprowadza dziś akcję pomocy dla 1,5 rocznego Filipa, który urodził się bez gałek ocznych. Jego leczenie jest bardzo kosztowne i wymaga stałej rehabilitacji. Za okazaną ofiarność serdecznie dziękujemy

12.  Wszystkim, życzymy na dzisiaj i na cały świąteczny tydzień… opieki Matki Bożej i świętego Jana Pawła II … Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.