Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski. Przed południem od godz.9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji z naszej Archidiecezji i całej Ojczyny. Na tej uroczystość jest Obchodzony Jubileusz 50-lecia Koronacji obrazu Matki Bożej od wykupu niewolników, który znajduje się w kościele SS. Prezentek przy ul. św. Jana.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. o 15.15 i Majówka.

3. We środę – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. z kazaniem, i tradycyjna procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi nasz wikariusz Ks. Jarosław Chlebda. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Pragniemy zwrócić uwagę, na zmienioną kolejność nabożeństwa. Najpierw będzie Różaniec o godz. 18.00, a później Msza św. i procesja. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne Maryjne nabożeństwo.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek św. Macieja Apostoła
- w sobotę św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

5. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy Dni Krzyżowe – modlić się będziemy o dobre urodzaje.

6. Za tydzień kazania w naszej bazylice będzie głosił – Misjonarz z Kamerunu. Po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na misje.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym. Życzymy także opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.