Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 15.15.

2. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, jest to Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem odprawimy o 8.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorz VII papieża, we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kałana, w czwartek Liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. Jutro w poniedziałek z racji wspomnienia św. Grzegorza papieża będzie obchodził imieniny nasz Ks. Proboszcz Grzegorz Szewczyk. Pragniemy życzyć Ks. Prałatowi zdrowia, obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona. Zapraszamy wszystkich jutro na mszę św. koncelebrowaną w intencji ks. Proboszcza o godz. 18.30, która została zamówiona: od Rady parafialnej, Zespołu Charytatywnego parafii św. Floriana i parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Borku Fałęckim, od Róży MB Nieustającej Pomocy, a także od Pani Stanisławy Wojnar z parafii św. Jadwigi Królowej z os. Kliny Borkowskie, z prośbą o Błogosławieństwo Boże dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej. Na mszy św. wystąpi orkiestra z Biskupic, która po Mszy św. dedykuje krótki koncert Czcigodnemu Solenizantowi. Jutro w naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Proboszczu.

5. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku wypada 4 czerwca, w czwartek.
W tym dniu będziemy brać udział w Krakowskiej procesji z Katedry Wawelskiej do Rynku Głównego. W naszej parafii, tak jak w ubiegłym roku, w Boże Ciało nie będzie procesji, ale przeniesiemy tę procesje na niedzielę w oktawie Bożego Ciała, czyli w dniu 7 czerwca, w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00, a później procesja ulicami parafii do czterech ołtarzy. W ten sposób wracamy do starej tradycji Procesji Kleparskiej w parafii św. Floriana, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Więcej szczegółów o naszej procesji podamy za tydzień.

6. Dzisiaj o 16.30, po Majówce, w naszej bazylice w zawiązku z rocznicą kanonizacji św. Jana Pawła II będzie Koncert Wspomnienie TOTUS TUUS w wykonaniu znanego nam już Zespołu Artystów z Wrocławia. Serdecznie zapraszamy.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia chrześcijańskiego. Szczęść Boże…

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.