Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej parafii, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, dzisiaj o godz. 11.00 Uroczysta Suma, a później procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy. Wracamy do starej tradycji, Procesji Kleparskiej. Do udziału Serdecznie zapraszamy. Niech tę będzie okazja do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyznania naszej wiary. W ciągu tygodnia, Oktawa Bożego Ciała do czwartku. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek uroczysta Msza św. z procesją, a po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców z dziećmi.
Dzisiaj Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczy Ks. dr Andrzej Scąber, wikariusz naszej parafii, który od kilkunastu już lat u nas mieszka i pomaga w duszpasterstwie. W tym roku ks. Andrzej świętuje Srebrny Jubileusz – 25-lecie święceń kapłańskich. Dostojnemu Jubilatowi Ks. Andrzejowi serdeczne gratulujemy i życzymy, aby nadal w życiu kapłańskim towarzyszyło Mu Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej…

2. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o 15.15.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Jadwigi Królowej,
- w środę bł. Bogumiła biskupa,
- w czwartek wspomnienie św. Barnaby apostoła,
- w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
Z racji uroczystości, w piątek nie ma postu. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
- W środę otaczamy modlitwą solenizantów: S. Bogumiłę pracującą w naszej kancelarii i Ks. Superiora od księży Misjonarzy i życzymy im Bożej opieki na każdy dzień.
Także w środę 10 czerwca ks. dr Marcin Cholewa wykładowca UP JPII w Krakowie będzie obchodził 20 rocznicę święceń kapłańskich. Dziękując ks. Marcinowi za pomoc w duszpasterstwie w naszej parafii, życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej na dalsze lata posługi kapłańskiej i będziemy polecać w modlitwie w tym dniu.

4. W czwartek będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz. 17.00.

5. W naszej Ojczyźnie od kilku już lat Pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy jako Święto Dziękczynienia. Ofiary do puszek były składane na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ale w tym roku decyzją Ks. Kardynała, ofiary do puszek, są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy..

6. W sobotę 13 czerwca będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 18.00 różańcem św., a potem msza św. i procesja fatimska.

7.Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia….
Prosimy….. Niech nam Bóg Błogosławi…

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.