Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w Syrii. Na ten cel możemy składać ofiary do puszki za ławkami.

2. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15. Codziennie w listopadzie w dni powszednie modlimy się w kaplicy P. Jezusa Ukrzyżowanego za zmarłych zgłoszonych na wypominki, przed mszą św. wieczorną o godz. 18.15.

3. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominali;
- jutro Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
- we wtorek św. Leona Wielkiego papieża i doktora kościoła
- we środę św. Marcina z Tours, biskupa
- we czwartek św. Jozafata, biskupa i męczennika
- w piątek męczenników polskich Jana, Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

4. We środę będziemy obchodzili kolejne Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.

5. Ks. dr Marcin Cholewa wykładowca UPJII, który mieszka u nas i pomaga w duszpasterstwie będzie obchodził we środę swoje imieniny. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. patrona.

6. W przyszłą niedzielę będą składane ofiary na ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY.

Wszystkim parafianom, gościom i solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławionej niedzieli i Opieki Bożej na każdy dzień.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.