Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś na Mszy św. o 9.30 zostanie zapalona świeca I Niedzieli Adwentu. Zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o 15.15 będzie zmianka tajemnic Żywego Różańca.

3. Jutro liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Imieniny obchodzą także nasi księża: Ks. prof. prałat Andrzej Baczyński i Ks. dr kanonik Andrzeja Scąber. Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja Apostoła.
Ks. Baczyńskiego polecamy szczególnej modlitwie, od kilku tygodni jest w szpitalu. Lekarze określają Jego stan, jako bardzo ciężki.

4. W najbliższą niedzielę w naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia, za tydzień we wtorek. W niedzielę na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki przez Ks. dra Bogdana Mielca wykładowcę teologii moralnej na Uniwersytecie Jana Pawła II. Parafian i wszystkich przybywających do naszej bazyliki zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, jako przygotowanie przed odpustem i do Świąt Bożego Narodzenia.

5. W liturgii wspominać będziemy:
- w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
- w piątek św. Barbary, patronki górników
- w przyszłą niedzielę św. Mikołaja, biskupa

W tym tygodniu I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, o 17,30 z udziałem młodzieży klas gimnazjalnych kl. I i II i o godz. 18.30 z udziałem młodzieży klas III. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina święta i modlitwy do św. Jana Pawła II.

7. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed Świętami będą odwiedzać chorych - 19 grudnia. W przyszłą niedziele nasz Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

8. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w czwartek o 16.30.

9. W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY, czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej: w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie rano o godz.8.00. Zachęcamy do licznego udziału.

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego przeżywania okresu Adwentu. Z Maryją oczekujmy na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.