Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj modlimy się za wszystkie rodziny, szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusze małżeńskie. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko z powodu braku pracy lub z powodu choroby w rodzinie. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. 15.15.

3. W czwartek ostatni dzień Starego Roku 2015. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacjie i dziękczynne Te Deum. - Ciebie Boga Wysławiamy. O godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

4. W piątek - 1 stycznia - Początek Nowego 2016 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także I piątek miesiąca stycznia. Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy według niedzielnego porządku.

5. Plan kolędy na najbliższe tydzień był ogłaszany w dniu wczorajszym.
Tegoroczny plan Kolędy z numerami kamienic jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest także na stronie internetowej naszej parafii www.swFlorian.net. Ministranci powiadamiają też każdą rodzinę o dacie i przybliżonej godzinie wizyty duszpasterskiej.

6. W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy rodziny, które już odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, na Mszę św. w niedziele o godz. 12.15, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. W rodzinach nadal radujemy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia… i z nadzieją oczekujemy na Nowy 2016 Rok..

 

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.