Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj modlimy się za wszystkie rodziny, szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusze małżeńskie. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko z powodu braku pracy lub z powodu choroby w rodzinie. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. 15.15.

3. W czwartek ostatni dzień Starego Roku 2015. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacjie i dziękczynne Te Deum. - Ciebie Boga Wysławiamy. O godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

4. W piątek - 1 stycznia - Początek Nowego 2016 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także I piątek miesiąca stycznia. Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy według niedzielnego porządku.

5. Plan kolędy na najbliższe tydzień był ogłaszany w dniu wczorajszym.
Tegoroczny plan Kolędy z numerami kamienic jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest także na stronie internetowej naszej parafii www.swFlorian.net. Ministranci powiadamiają też każdą rodzinę o dacie i przybliżonej godzinie wizyty duszpasterskiej.

6. W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy rodziny, które już odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, na Mszę św. w niedziele o godz. 12.15, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. W rodzinach nadal radujemy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia… i z nadzieją oczekujemy na Nowy 2016 Rok..

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.