Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św., na którą zaprosiliśmy Małżonków, którzy zawierali Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice w 2015 roku. Przy relikwiach św. Walentego, patrona dnia dzisiejszego i relikwiach św. Jana Pawła II, będziemy się modlić za młode małżeństwa i rodziny oraz za wszystkich zakochanych, o Boże błogosławieństwo dla Nich. O godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.

2. Parafialne rekolekcje będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 13 marca. Nauki będzie głosił Ojciec Duchowny z Krakowskiego Seminarium Ks. dr Jerzy Pytraczyk, kiedyś misjonarz w Tnazanii.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w najbliższą środę o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Wcześniej o godz. 16.15 w Kościele będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy Panie z Zespołu i Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się, przy naszej parafii, do pomocy charytatywnej samotnym i biednym.

4. W czwartek dodatkowa Msza św. o 14.00, a później spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. Coraz więcej Żebrzących w ciągu każdego dnia staje przy wejściu do bazyliki, często nietrzeźwi, zaczepiają wchodzących na modlitwę. Jest to widok smutny…. W takich sytuacjach nasi Kościelni i Panie Pilnujące są bezradne, ale także Straż Miejska, jeśli w sytuacjach krytycznych ich wzywamy, jest bezradna. Dlatego apelujemy o roztropną pomoc. Pomagać trzeba, ale lepiej, gdy wspieramy Instytucje Caritas, Klasztory, które udzielają pomocy biednym i bezdomnym. Wtedy mamy pewność, że nasza ofiara została spożytkowana na rzeczywistą pomoc. W Krakowie sieć pomocy biednym jest bardzo duża… Pragniemy zaproponować nową formę pomocy biednym i bezdomnym. Siostry Felicjanki na ul. Smoleńsk 4 prowadzą Społeczną Kuchnie im. S. Samueli. Zamiast dawać żebrzącym pieniądze, które często przeznaczają na alkohol i narkotyki, można im wykupić talon na ciepły posiłek. Talon na Zupę kosztuje 1,50 zł, a na ciepłe Drugie danie 6,50 zł. Takie talony są do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii. I to jest rzeczywista pomoc, bo bezdomni nie muszą chodzić głodni. Dając im pieniądze, więcej im szkodzimy, niż pomagamy. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele, dziękujemy za wrażliwe serce…Bóg zapłać. Każda zbiórka charytatywna spotyka się z wielkim zrozumieniem. Jeśli są to celowe, zgłoszone zbiorki, my wcześniej o tym informujemy z ambony. W innych przepadkach żebrzący często nas naciągają.

6. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski….. Szczęść Boże.

7. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem, poświęconym w środę popielcową.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.