Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski. Przed południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji z naszej Archidiecezji i całej Ojczyny. Na tej uroczystość jest Obchodzony w Krakowie Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski, dziękujemy Bogu za dar wiary i dar tylu świętych związanych z Krakowem. Z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w liturgii jutro będziemy wspominać św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona. Modlitwa otaczamy wszytkach solenizantów, których patronem jest św. Stanisław. W sposób szczególny modlimy się za naszego Metropolitę ks. Kardynała w dniu Jego imienin.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W tygodniu Majówki po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu modlimy się o dary Ducha św. przed Uroczystością Zesłana Ducha Świętego.

3. W najbliższy piątek – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. z kazaniem, i tradycyjna procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej. W tym roku przewodniczył będzie i kazanie wygłosi nasz wikariusz Ks. dr Piotr Studnicki. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Pragniemy zwrócić uwagę, na zmienioną kolejność nabożeństwa. Najpierw będzie Różaniec o godz. 18.00, a później Msza św. i procesja. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne maryjne nabożeństwo.

4. W sobotę liturgiczne święto św. Macieja Apostoła. 
Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

5. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha św.
Ofiary do puszek będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu tego roku w Krakowie.

6. Za tydzień w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu, z ul. Pędzichów.

7. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.