Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w naszej bazylice Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o 15.15 i nabożeństwo majowe. Później także o 18.30 i o 20.00 będzie odprawiona Msza św.. Nie będzie dzisiaj procesji po południu jak w poprzednich latach. Z tej racji, że wielu parafian i Siostry Zakonne mieszkające na terenie naszej parafii, biorą udział w procesji centralnej z Wawelu do Rynku Głównego, dlatego przenosimy Uroczystą Procesje na najbliższą niedzielę. O godz. 11.00, będzie Msza św., Suma a później procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów i dzieci do sypania kwiatów… Pamiętajmy udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego. Mszy św. w niedzielę, o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. dr Jacek Pietruszka, który świętuje Srebrny Jubileusz – 25-lecie święceń kapłańskich.

2. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od jutra, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

3. Dzisiaj jest Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy życzenia i modlimy się o Boże Błogosławieństwo i o piekę matki Bożej.
Zmarłe już nasze Mamy polecamy Bogu w modlitwie i prosimy o wieczną radość w niebie.

Wszystkim życzymy wielkiej przyjaźni i głębokich przeżyć w spotkaniu z Chrystusem Eucharystycznym w tym pięknym dniu Uroczystości Bożego Ciała i przez cały tydzień oktawy…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.