Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XVI Dzień Papieski pod hasłem bądźcie świadkami miłosierdzia. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a niezamożnej młodzieży z małych miejscowości w naszej ojczyźnie. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po mszy św. Nabożeństwo Różańcowe.

3. W czwartek 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00, będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka i w obronie życia nienarodzonych. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace i pobyt w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- w środę wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
- w czwartek Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- w sobotę św. Teresy od Jezusa - dziewicy i doktora Kościoła

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Będą tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych.

6. Spotkania Kandydatów do bierzmowania; klasa I w drugie wtorki miesiąca o g. 17.00, klasy II w drugi czwartek o g. 17.30, a klas III w każdy piątek o g. 18.00

7. Nasza parafianka Malwina Birczyńska, lekarka, wraz z dwoma koleżankami lekarkami wybierają się do Maggotty jednej z najuboższych okolic na Jamajce. Będą tam służyć bezinteresownie najbiedniejszym. Lekarki wyjeżdżają już w listopadzie tego roku w ramach wolontariatu. Bilety na podróż kupiły za własne pieniądze, miejscowe siostry zapewnią im nocleg. Poza pracą lekarza jest tam duża potrzeba dostarczenia podstawowych, leków i sprzętu medycznego. Dlatego na ten cel w przyszłą niedzielę będzie można je wspomóc składając ofiary do puszki.

8. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza wszystkich na konsekracje Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Łagiewnikach, która odbędzie się w dniu rocznicy wyboru Jana Pawła II - 16 października b.r. o godzinie 12.30. Szczegóły są na plakacie przy wejściu do świątyni.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa... Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach.
W ciągu tygodnia zapraszamy do kościoła, na g.18.00 na nabożeństwo różańcowe.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.