Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XVI Dzień Papieski pod hasłem bądźcie świadkami miłosierdzia. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a niezamożnej młodzieży z małych miejscowości w naszej ojczyźnie. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po mszy św. Nabożeństwo Różańcowe.

3. W czwartek 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00, będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka i w obronie życia nienarodzonych. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace i pobyt w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- w środę wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
- w czwartek Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- w sobotę św. Teresy od Jezusa - dziewicy i doktora Kościoła

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Będą tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych.

6. Spotkania Kandydatów do bierzmowania; klasa I w drugie wtorki miesiąca o g. 17.00, klasy II w drugi czwartek o g. 17.30, a klas III w każdy piątek o g. 18.00

7. Nasza parafianka Malwina Birczyńska, lekarka, wraz z dwoma koleżankami lekarkami wybierają się do Maggotty jednej z najuboższych okolic na Jamajce. Będą tam służyć bezinteresownie najbiedniejszym. Lekarki wyjeżdżają już w listopadzie tego roku w ramach wolontariatu. Bilety na podróż kupiły za własne pieniądze, miejscowe siostry zapewnią im nocleg. Poza pracą lekarza jest tam duża potrzeba dostarczenia podstawowych, leków i sprzętu medycznego. Dlatego na ten cel w przyszłą niedzielę będzie można je wspomóc składając ofiary do puszki.

8. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza wszystkich na konsekracje Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Łagiewnikach, która odbędzie się w dniu rocznicy wyboru Jana Pawła II - 16 października b.r. o godzinie 12.30. Szczegóły są na plakacie przy wejściu do świątyni.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa... Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach.
W ciągu tygodnia zapraszamy do kościoła, na g.18.00 na nabożeństwo różańcowe.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.