Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.15 w naszej Bazylice odprawimy Uroczystą Mszę św. z okazji 10 rocznicy pobytu Ojca św. w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału we wspólnej modlitwie i dziękczynieniu. Szczególnie zapraszamy tych, którzy przed 10 laty modlili się razem z Ojcem Świętym przy naszej bazylice. Będziemy prosić Miłosiernego Boga o rychłą kanonizacje bł. Jana Pawła II.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Bernarda, opata i doktora kościoła
- we wtorek św. Piusa X papieża
- w środę wspomnienie N. M. P. Królowej
- w piątek liturgiczne święto św. Bartłomieja Apostoła
- w przyszłą niedziele Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

3. W najbliższą niedzielę w ramach programu „CRACOVIA SAKRA” w naszej bazylice o godz. 16.30 będzie koncert „Muzyka dawnych świątyń” w wykonaniu organisty Marka Stefańskiego i Scholi Gregoriańskiej z Bazyliki Cystersów w Mogile. Dokładny program innych wydarzeń CRACOVIA SAKRA jest wywieszony przy wejściu do naszego kościoła. 

4. W imieniu Misjonarza z Tanzanii, który w ubiegłą niedzielę głosił kazania, składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wspierali Go swoimi ofiarami. Na potrzeby misji w Tanzanii zostało złożone 7 890 zł. Dziękujemy bardzo za Waszą wrażliwość, hojność i zrozumienie. Bóg zapłać. 

5. W kancelarii parafialnej przyjmujmy zgłoszenia mieszkań dla studentów w nowym roku akademickim. 

6. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli, wypoczynku w gronie rodzinnym, a w nowym tygodniu niech Wam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej …..Szczęść Boże. 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.