Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00. Później jak zwykle o 15.15 Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy we wtorek: świętych Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, Patronów Europy. W tym dniu wspominamy także św. Walentego, kapłana, patrona zakochanych. Ponieważ w naszej bazylice jest ołtarz poświęcony św. Walentemu, z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.15 młode małżeństwa. Specjalne zaproszenia wysłaliśmy do małżonków, którzy w naszym kościele zawierali Sakrament Małżeństwa w 2016 roku… Zapraszamy na to nabożeństwo także wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa.

3. Jak już informowaliśmy, w tym tygodniu Ks. Biskup Jan Szkodoń rozpocznie Kanoniczną Wizytację naszej parafii. W ramach wizytacji, Ks. Biskup będzie odwiedzał Domy Sióstr zakonnych, klasztory, Szkoły i Przedszkola, nawiedzi także Więzienie przy ul. Montelupich. Będzie także spotykał się z Grupami i Wspólnotami, które działają i spotykają się przy naszej Parafii. W czwartek o godz. 14.00 Ks. Biskup odprawi Mszę św. dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, później będzie spotkanie w salce. W sobotę o godz. 17.00 ks. Biskup chce się spotkać z Zespołem Charytatywnym, z Kręgami Rodzin, Parafialną Radą Duszpasterską i przedstawicielami Żywego Różańca. Spotkanie będzie na plebanii. Bardzo serdecznie zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie Wizytacji i powitanie ks. Biskupa w naszej Bazylice w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 18.30. Dobrze się składa, bo w tym dniu wypada IV rocznica śmierci długoletniego proboszcza Śp. Ks. prałata Jana Czyrka. Będziemy się modlić także za księży pracujących w naszym kościele: Ks. Prof. Jan Kracika i Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego także za zmarłych z naszych rodzin. Główny dzień wizytacji to przyszła niedziela 19 lutego. Na wszystkich Mszach św. ks. Biskup skieruje do nas słowo pozdrowienia i udzieli nam pasterskiego błogosławieństwa. Po zakończeniu Mszy św. małżonkowie będą mogli podchodzić na indywidualne błogosławieństwo ks. Biskupa. Wizytacja zakończy się we wtorek przyszłego tygodnia, 21 lutego na Mszy św. o godz. 18.30 w czasie, której ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży Klas III Gimnazjum. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa i naszej parafii na czas Wizytacji Kanonicznej. Tę prośbę kierujemy do wszystkich parafian, a szczególnie do chorych i samotnych. Dokładny program Wizytacji Ks. Biskupa w naszej Parafii jest wywieszony na Tablicy Ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

4. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy na każdy dzień tygodnia, Bożego błogosławieństwa…Szczęść Boże

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.