Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. We wtorek zakończyła się Wizytacja kanoniczna naszej parafii. Ks. Biskup Jan Szkodoń na zakończenie podziękował wszystkim za udział w spotkaniach z Nim. Wskazania powizytacyjne otrzymamy w późniejszym czasie. Na dwie sprawy zwrócił uwagę Ks. Biskup. Pierwsza to lektorzy i ministranci. Skoro w naszej parafii jest ich tak niewielu, to prośba, aby świeccy dorośli mężczyźni, młodzieńcy, studenci oraz dziewczęta, kobiety podjęli posługę czytania Pisma św. w niedziele na mszach św. Taka praktyka jest w wielu Kościołach i to też pomaga w przeżywaniu Mszy św. To jest zadanie świeckich wiernych. Dlatego bardzo prosimy chętnych, aby zgłaszać się do zakrystii i zapisać się na następne niedziele do czytania. W Wielkim Poście będziemy o tym przypominać, abyśmy także w naszym koście wprowadzili tę piękna praktykę zaangażowania wiernych do liturgii Mszy św. Druga sprawa. To jubileuszowy rok 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W orędziu Maryja prosi Odmawiajcie Różaniec. Zapraszamy do włączenia się w Żywy Różaniec, który polega na odmawianiu codziennie dziesiątki Różańca. 20 Osób tworzy jedną RÓŻĘ. Mamy wiele spraw w rodzinach, które chcemy polecać w modlitwie Panu Bogu. Różaniec jest najcenniejsza praktyką modlitwy. Można podjąć decyzje na miesiąc dwa, a później może zdecydować do końca tego roku. To też dobra okazja, aby od początku Wielkiego Postu podjąć tę krótką modlitwę na Różańcu.. Zapisy do udziału w Żywym Różańcu, w zakrystii. Będziemy o tym przypominać w kolejne niedziele Wielkiego Postu.

3. Od Jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W wielu parafiach odbywa się 40-godzinne Nabożeństwo. Z tej racji, że w naszym Kościele jest Całodzienna Adoracja, dlatego zachęcamy w tych dniach do szczególnej modlitwy. W poniedziałek i we wtorek na rozpoczęcie i na zakończenie Adoracji, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach: o ducha pokuty i o trzeźwość w rodzinach.

4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz. 18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych - jako nasza jałmużna postna.

5. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00.

6. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca marca. Mszę św. wotywne w piątek o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Doga krzyżowa będzie o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na to piękne pasyjne nabożeństwo.

7. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Poczęciu N. M. P. Zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w swojej rodzinie.

8. Chorych w domu, kapłani odwiedzą z sakramentami świętymi w najbliższa sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. W sobotę 4 marca obchodzimy Liturgiczne Święto Św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie pozdrawiamy Ks. Kazimierza Lenarta naszego rodaka. Życzymy ks. Kazimierzowi zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i opieki Św. Patrona. Dziękujemy ks. Kazimierzowi za pomoc w pracy duszpasterskiej w naszym Kościele.

10. Wszystkim obecnym i Waszym Rodzinom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.