Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Jutro – 8 maja, Uroczystość ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy w modlitwie. Szczególną pamięcią obejmujemy ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, który jutro świętuje swoje imieniny…

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W ciągu tygodnia Majówki są po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu będziemy się modlić o powołania Kapłańskie i Zakonne z naszych rodzin…

3. W najbliższą sobotę – 13 maja – setna rocznica Objawień Fatimskich. Wtedy Matka Boża, by ratować świat przed wojną, po przez dzieci /Łucję, Franciszka i Hiacyntę/ skierowała do wierzących w Boga, wezwanie do Pokuty i Modlitwy Różańcowej. Po stu latach od Objawień w Fatimie, możemy stwierdzić, że to wezwanie i orędzie było ponadczasowe, bo tak wiele możemy uprosić u Boga podejmując pokutę i modlitwę na Różańcu….
W naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o godz. 18.00 będzie Różaniec, później Msza św. z kazaniem i tradycyjna procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej. W tym roku naszej modlitwie przewodniczył będzie i kazania wygłosi Ks. dr Piotr Studnicki, Rzecznik Prasowy naszej Archidiecezji. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Pragniemy zwrócić uwagę, na zmienioną kolejność nabożeństwa, już drugi rok. Najpierw będzie Różaniec o godz. 18.00, a później Msza św. i procesja. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne maryjne nabożeństwo.

4. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.