Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej parafii, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, dzisiaj o godz. 11.00 Uroczysta Suma, a później procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Niech to będzie okazja do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyznania naszej wiary. W ciągu tygodnia, Oktawa Bożego Ciała do czwartku. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek uroczysta Msza św. z procesją. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców z małymi dziećmi….

2. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nabożeństwo majowe po mszy św. o 15.15.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy
- we wtorek Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego, kapłana. To jest pierwsze liturgiczne wspomnienie po beatyfikacji, która miała miejsce we wrześniu 2016 roku w Kazachstanie.
- w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika.
- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
- w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia…..

4. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Intencja Mszy św. za Śp. + Ks. Prałata Jana Czyrka z okazji zbliżających się imienin.

5. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego: o godz. 8.00 - Msza św. dla Gimnazjalistów. Msza św. dla młodzieży z Liceów i Techników i Szkoły Przemysłu Spożywczego o godz. 9,00. Szkoła Katolicka im św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów o godz. 11.00. Zachęcamy, aby dzieci i młodzież na zakończenie Roku Szkolnego przystąpiły do Spowiedzi świętej. Spowiadamy codziennie na mszach św. od godz. 6.00 – 9.30 i wieczorem od 18.30.

6. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem. Jako katolicy pamiętajmy w czasie wakacji o modlitwie każdego dnia, o Mszy św. w każdą niedzielę. Nawzajem obdarzajmy się życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary.
Wszystkim, na wakacje życzymy Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.