Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz. 15.15.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana,
- we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
- w piątek św. Jana Marii Vianeya, kapłana,
- w sobotę rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny - wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej,
- w przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.
Odpust u Księży Pijarów na ul. Pijarskiej, poprzedzony Triduum.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Msze wotywne do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.00 do 9.30 i wieczorem od godz. 18.00.

4. W najbliższą sobotę, pierwszą miesiąca sierpnia. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.00 połączoną z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie się dziecka.

5. W sobotę kapłani odwiedzą Chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W niedzielą ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy XXXVII Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00 Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę świętą na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką. Będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami oraz razem modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, w intencji polskich rodzin oraz o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

7. Od kilku już lat Duszpasterstwo Trzeźwości przy Episkopacie Polski apeluje w miesiącu sierpniu o trzeźwość i abstynencję. W tym roku naszą modlitwą i ofiarą abstynencji obejmujemy rodziny i dzieci, które doznają krzywdy z powodu pijaństwa. Chrońmy dzieci i młodzież przed tym nieszczęściem.

8. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji.
Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.