Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w przededniu patronalnego święta, św. Stanisława Kostki, na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się za wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy św. będą informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

2. Zapisy chłopców na Ministrantów i młodzieży i do OAZY u Ks. Jarosława (Zobacz info...).

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

4. Dzisiejsza, trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

5. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek Liturgiczne Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
- we wtorek wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.
- w środę św. Andrzeja i towarzyszy, męczenników Wietnamskich
- w czwartek liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
- w piątek - Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy
- w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

6. Za dwa tygodnie, sobotę 30 września, w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorego. Będzie Msza św. dla osób starszych, samotnych i chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Więcej informacji podamy za tydzień.

7. W tym roku we Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej 7 października, w całej Polsce będzie organizowany Różaniec do Granic. W wyznaczonych Kościołach Stacyjnych przy granicy Polski, będzie Msza św. i modlitwa Różańcowa w intencji Pokoju, w intencji Rodzin i za naszą Ojczyznę. Do jednego z takich Kościołów Stacyjnych, na południu Polski chcemy zorganizować Pielgrzymkę z naszego Dekanatu /jeśli będą chętni,,?/. Zachęcamy wiernych, rodziny, a szczególnie nalężących do Żywego Różańca. Zapisujemy, dzisiaj i w ciągu tygodnia do piątku, w zakrystii wszystkich chętnych, na tę wyjątkowa Pielgrzymkę,. Wyjazd 7 października.

8. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.