Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a niezamożnej młodzieży z małych miejscowości w naszej ojczyźnie. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po mszy św. Nabożeństwo Różańcowe.

3. W piątek 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka i w obronie życia nienarodzonych. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace i pobyt w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek liturgiczne Święto Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa
- w czwartek wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
- w piątek Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- w niedzielę św. Teresy od Jezusa - dziewicy i doktora Kościoła

5. W piątek po Procesji Fatimskiej będzie koncert Chórów Skandynawskich. Informacje na plakatach i ulotkach. Zapraszamy..

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Będą tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa... Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach.
W ciągu tygodnia zapraszamy do kościoła, na g. 18.00 na nabożeństwo różańcowe.

 

Losowe cytaty

Przebiegłość diabła w tym się najbardziej objawia, że przekonuje ludzi o swoim nieistnieniu.