Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msz św. a po Mszy św. będzie Różaniec za zmarłych z wypominkami.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
we wtorek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
w środę - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego w piątek – Męczenników Wietnamu św. Andrzeja i Towarzyszy
w sobotę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej męczennicy patronki kolejarzy. Msza święta dla kolejarzy będzie w naszej bazylice w najbliższy czwartek o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy kolejarzy z rodzinami.
- w sobotę, także liturgiczne wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza /Franciszki Siedliskiej/, zakonnicy założycielki zgromadzenia SS. Nazaretanek

3. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać - zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala.
Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Podpisy są zbierane po Mszach świętych w zakrystii. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest tylko numer PESEL. Zbiórka podpisów kończy się w tym tygodniu. To ostatnia szansa dla tych, którzy chcą opowiedzieć się za życiem dzieci nienarodzonych a jeszcze nie złożyli swojego podpisu pod projektem ustawy.

4. Dzisiaj Studenci Politechniki przed Kościołem zbierają ofiary do puszek na zorganizowanie dzieciom z Domów Dziecka prezentów Mikołajowych… Studenci już kolejny rok organizują taką charytatywną akcje STUDENCI - DZIECIOM” z okazji św. Mikołaja.

5. Za tydzień, Uroczystość Chrystusa Króla. Po Mszach św. dokonamy Odnowienia Jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.