Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odmawiamy Jubileuszowy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i Nieszpory z Uroczystości Chrystusa Króla.

2. W czwartek liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. dr kanonik Andrzeja Scąber. Polecajmy Solenizanta w modlitwie i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, o 17.30 z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.00 do 9.30 i wieczorem od godz. 17.00 do 19.00

4. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed Świętami będą odwiedzać chorych, w sobotę 23 grudnia.

5. Z okazji II rocznicy śmierci + Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego Chór ORGANIUM zmówił Mszę św. w Jego intencji, która będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się pomodlić za zmarłego kapłana.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent. W naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe i przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia. W niedzielę na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki przez Ks. Michała Kuliga ze zgromadzenia Księży Filipinów z Gostynia. Nauki będą też głoszone w przyszłym tygodniu w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.30. Wszystkich Parafian i przybywających do naszej bazyliki zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, jako przygotowanie przed odpustem i przegotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

7. Do skarbonki za ławkami można składać ofiary na pomoc katolikom w Syrii i innych krajach dotkniętych wojną. Tzw. Akcja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

8. W przyszłą niedziele nasz Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.