Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj kończy się liturgicznie Okres Bożego Narodzenia, ale w tradycji polskiej pozostajemy w tej świątecznej atmosferze do 2 lutego będziemy śpiewać Kolędy.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak zwykle, Msza św. i później Koncert Kolęd w wykonaniu Młodzieży z Chóru Salawa, z parafii bł. Anieli Salawy od Księży Misjonarzy. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie

3. W tym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej, księża odwiedzą jeszcze:
- w poniedziałek 8 stycznia: św. Flipa, Krótka, Basztowa, Krzywa 3,7,13
- wtorek 9 stycznia – Pl. Matejki, ul. Krzywa 6,8,10,11,12, ulice Paderewskiego, Ogrodowa i Kurniki
- we środa 10 stycznia - Rynek Kleparski i ul. Warszawska.
- w czwartek 11 stycznia - al. 29 Listop. Bl. Nr 36, ul. Rogatka, ul. Langiewicza
- w piątek 12 stycznia - ul. Zacisze, Worcela, Pawia
- sobota 13 stycznia – ul. Kamienna, Towarowa, Al. 29 listopada 7,9, ulice: Będzińska, Katowa, Żelazna, Murowana.

W tym tygodniu w sobotę zakończy się Wizyta Duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Wszystkim, którzy nas przyjęli z tegoroczną kolędą, serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło naszym Rodzinom przez cały Nowy Rok. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kolędy, z których część przekazujemy na cele diecezjalne: na misje, pomoc charytatywną, na Caritas, na utrzymanie domu dla chorych księży i pomoc dla Misjonarzy. Bóg zapłać.. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii, podając adres i telefon. W najbliższych dniach, księża umówią się telefonicznie na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

4. W sobotę na Mszy św. o 18.30 Zespół Młodzieżowy „Marysi Krawczyk i Jej Kukułki” związany z Drużyną harcerską z Borku Fałęckiego będzie śpiewał kolędy. Później będzie krótki koncert. Po zakończeniu harcerze będą zbierać ofiary na pokrycie kosztów Tablicy Pamiątkowej Poległych Harcerzy w czasie wojny. Serdecznie zapraszamy na Koncert.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego Błogosławieństwa. Radujmy się jeszcze tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach nadal śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.