Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później Msza święta.

2. Dzisiaj 21 stycznia w liturgii wspomnienie św. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w środę św. Franciszka Salezego bpa i dra Kościoła
- w czwartek liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
- w piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

4. Dzisiaj przed kościołem, pani Sawicka z ul. Odrowąża, zbiera ofiary do puszek na utrzymanie kuchni wydającej obiady dla potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia. Bóg zapłać.

5. W naszej Archidiecezji trwa Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.00 podczas nabożeństwa ekumenicznego będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00. Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do kościoła. Dzisiaj Metropolita Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach na godz. 15.00 na modlitwę o jedność Chrześcijan. W modlitwie ekumenicznej uczestniczyć będą także Księża, Pastorzy i Liderzy innych wspólnot chrześcijańskich.

6. W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, Komisja Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej prosi o złożenie ofiar na rzecz pracy z uchodźcami. W naszej bazylice można dzisiaj i jutro składać dobrowolne ofiary do puszki za ławkami z tyłu kościoła.

7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w tym roku będzie obchodzona 50-ta rocznica ogłoszenia przez papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Z tej racji będzie wiele inicjatyw wspólnej modlitwy, wykładów i konferencji, jako pomoc współczesnej Rodzinie. Dzisiaj o godz. 19.15 w parafii św. Jana Kantego w Krakowie Bronowicach będzie pierwsze spotkanie z konferencją Ks. dra hab. Roberta Skrzypczaka na temat „Wolna i odpowiedzialna współpraca z Bogiem Stwórcą”. Spotkanie zakończy Mszą św. i modlitwą małżeństw i narzeczonych. Wydział Duszpasterstwa Rodzin wszystkich zaineresowanych serdecznie zaprasza.

8. Siostry Miłosierdzia z Przedszkola nr 2 przy ul. Warszawskiej 6, zapraszają, w piątek 26 stycznia na godz. 15.30, dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, na przedstawienie jasełkowe. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.

9. Przy wyjściu z kościoła Komitet „Nic o nas bez nas” zbiera podpisy pod projektem uchwały w sprawie powołania komisji ds. zbadania nieprawidłowości w związku ze zmianami w strefie parkowania w naszym mieście. Aby obywatelski projekt mógł być poddany pod obrady Rady Miasta mieszkańcy muszą zebrać co najmniej cztery tysiące podpisów krakowian. Więcej informacji dotyczących projektu można uzyskać u przedstawicieli Komitetu.

10. W imieniu Profesora Janusza Skalskiego serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert pod patronatem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. 28 stycznia, czyli w niedzielę za tydzień o godz. 14:00 w kościele oo. Bernardynów kolędy zaśpiewają artyści Opery krakowskiej i Piwnicy pod Baranami dla chorych dzieci, podopiecznych Profesora.

11. Ojcowie Karmelici zapraszają na spotkania promujące wychowanie w oparciu o wartości chrześcijańskie w dzisiejszej szkole, które będą miały miejsce w bazylice Karmelitów „Na piasku”, przy ul. Karmelickiej. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.

12. Dzisiaj na Mszy świętej o 12.15 będzie śpiewał Chór LEGE ARTIS. Natomiast na Mszy świętej o 18.30 będzie śpiewał Chór CANTATE z Politechniki. Po Mszach świętych chóry wykonają krótkie koncerty kolęd. Zapraszamy.

13. Wszystkim obecnym na Mszy świętej życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na nowy tydzień... Szczęść Boże…

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.