Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- we środę wspomnienie św. Jana Bosko kapłana
- w sobotę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

3. W piątek 2 lutego, w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. z poświęceniem Gromnic o godz. 8,00, 9,00, 11,00, 17.30 dla dzieci i młodzieży i o 18.30. 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą w Bazylice Mariackiej. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie a o 18.30 Msza św..
Już tradycyjnie 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy klasztory kontemplacyjne. W Krakowie jest kilka klasztorów Kontemplacyjnych: SS. Klaryski na ul Grodzkiej, SS. Karmelitanki na ul. Kopernika i na ul. Łobzowskiej, SS. Wizytki na ul. Krowoderskiej, SS. Norbertanki na Salwatorze i na Bielanach męski Klasztor Kamedułów. Bracia i Siostry Klauzurowe, dużą cześć dnia poświęcają modlitwie za Kościół, za Ojczyne i za nasze rodziny. W dniu 2 lutego, to my wspieramy klasztory klauzurowe modlitwą i naszą ofiarą.

4. W piątek po mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będzie nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi rano na Mszach św. i popołudniu od godz. 17.00. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami do św. Jana Pawła II.

5. W sobotę Msza św. wynagradzająca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.

6. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Od 1 lutego, od czwartku rozpocznie się rekrutacja dzieci do Przedszkola nr 2, które prowadzą Siostry Miłosierdzia na ul. Warszawskiej 6. Więcej szczegółów o zapisach i telefon kontaktowy jest na plakacie, na tablicy ogłoszeń przy wejściu do Bazyliki.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień,.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.