Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś po mszy św. o 15.15 odprawimy Różaniec z procesją Eucharystyczną do pięciu ołtarzy. W dni powszednie Różaniec odprawiamy o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym.


2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem ,Kościół Domem Miłosierdzia". W Tygodniu Miłosierdzia pamiętajmy o biednych i potrzebujących rodzinach. Do skarbonki w tyle kościoła i w kaplicy św. Antoniego można składać ofiary przeznaczone dla ubogich. Z tych ofiar pomagamy najbiedniejszym rodzinom naszej parafii. W każdym miesiącu będziemy też opłacać obiady w szkole dla kilkoro dzieci. Wszystkim, którzy wspomagają swoimi ofiarami, zaangażowaniem i modlitwą charytatywne dzieła miłosierdzia w naszej parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.


3. Jak już wszyscy wiemy, w tym roku mija 50 lat od rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II. Z tej okazji Papież Benedykt XVI ogłosi ROK WIARY. Uroczyste otwarcie Roku Wiary odbędzie się w Bazylice św. Piotra w Rzymie, w najbliższy czwartek 11 października pod przewodnictwem Ojca świętego. W naszych parafiach chcemy łączyć się z tym ważnym wydarzeniem w Kościele. Serdecznie Wszystkich zraszamy w najbliższy czwartek do Bazyliki na uroczyste otwarcie Roku Wiary w naszej parafii. godz.18.00 będzie różaniec, procesja otwarcia Roku Wiary później Msza św. i przyjęcie Symbolu Wiary. Będziemy modlić się o umocnienie wiary w naszych rodzinach w naszej ojczyźnie. W tyle kościoła jest do nabycia gazetka okolicznościowa, w której jest wiele cennych informacji związanych z Rokiem Wiary, a także o błog. Janie Pawle II w związku z dniem Papieskim i rocznicą wyboru Papieża. Gazetka jest w cenie 1, 50 zł.


4. W liturgii wspominamy
- we wtorek liturgiczne święto św. Wincentego Kadłubka , biskupa
- w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- w sobotę 13 października będzie ostatnie w tym roku Uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Tym razem zapraszamy najpierw na różaniec na godz. 18.00, później będzie Msza św. i procesja z Figurka Matki Bożej. Procesja tradycyjnie zakończy się przy wikarówce pod tablicą upamiętniają lata pracy ks. dra Karola Wojtyły w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na to piękne nabożeństwo Maryjne.


5. W przyszłą niedzielę jak już słyszeliśmy będzie Dzień Papieski - odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia". O godz. 12.15 w niedzielę będzie Uroczysta Msza św. w intencji poszanowania życia. Po tej Mszy św. będzie Marsz Życia, którzy organizują Obrońcy życia i Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej. Marsz przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Kościoła Mariackiego. Do tego marszu mogą się włączyć wszyscy, którym leży na sercu troska o życie od poczęcia do naturalnej śmierci.


6. Pierwsze spotkanie w ramach Duszpasterstwa Studentów przy naszej parafii będzie w najbliższy czwartek o godz. 20.00 w sali Domu Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych Studentów. Spotkania będzie prowadził ks. dr Marcin Cholewa.


7. Od 2002 roku trwa Wieczysta Adoracja Najść. Sakramentu w Łagiewnikach. Na nocne godziny adoracji są poroszone poszczególne parafie naszej Archidiecezji. W najbliższy wtorek 9 października jest zaproszona nasza parafia św. Florian. Zachęcamy wszystkich , którym czas pozwala na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja trwa od 22.00 do 5.00.


8. Na nowy tydzień, wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy, w najbliższy czwartek, na Nabożeństwo Otwarcia Roku Wiary.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.