Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa jest w każdy piątek o godz. 18.00.

2. Za tydzień w niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. Rekolekcje w tym roku poprowadzi O. Fidelis Maciołek od O.O. Bernardynów. Jest Misjonarzem Bożego Miłosierdzia. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest na wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie w przyszłym tygodniu we wtorek 20 marca o godz. 9.00.

3. Chorych w domu przed świętami będziemy odwiedzać za dwa tygodnie w sobotę 24 marca. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

4. Rekolekcji dla młodzieży szkół Licealnych i gimnazjalnych rozpoczną się jutro w naszej Bazylice. Nauki będą częściowo w Szkołach i także w Bazylice. Msza św. na zakończenie rekolekcji będzie w środę o godz. 11.00.

5. Baranki Wielkanoce, w ramach akcji Caritas można już dzisiaj nabywać w zakrystii. Koszt produkcji baranka to 6 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

6. Każdego roku z okazji świąt, parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób, sporządza Siostra Małgorzata od SS. Szarytek z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. Zależy nam, aby pomóc w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych chorym i samotnym parafianom.

7. We wtorek 13 marca w naszej bazylice comiesięczny dzień nowenny, przygotowującej nas do obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza św. z kazaniem okolicznościowym. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. W czwartek o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla Kolejarzy. Po Mszy św. Spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

9. Akademicka Droga Krzyżowa za tydzień w niedzielę początek 20.30 przy kościele św. Anny, zakończenie pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej 3.

10. W tyle Kościoła jest do nabycia Gazetka CHIT-koszt druku – 2 zł. Inne tygodnik o treściach religijnych są do nabycia w Zakrystii.. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej….Jest też do nabycia dobry Album ze zdjęciami z wojny w Syrii, mówiący o tragedii w Aleppo.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.