Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w kościele Polskim rozpoczyna się Dziesiąty Tydzień Biblijny.
W ciągu tygodnia przed wieczorną Mszą św. od godz. 18.15 w naszej Bazylice będzie czytane Pismo św. Zapraszamy do czytania i słuchania słów Pisma Świętego. Bardzo prosimy osoby chętne do czytania, aby zapisywać się w zakrystii na poszczególne dni tygodnia. W tym tygodniu szczególnie w rodzinach zaglądajmy do Pisma Świętego. Organizatorzy tegorocznego Tygodnia Biblijnego zachęcają nas do czytania Listu Św. Pawła Apostoła do Rzymian. W tyle kościoła przy kaplicy adoracji przed pulpitem z Pismem Świętym. jest koszyczek z karteczkami z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Przysłów. Zachęcamy do zabrania takiej karteczki do domu i z rodziną odnaleźć tekst z Pisma św., przeczytać i rozważyć……..Niech te wyjątkowe, natchnione teksty towarzyszą nam i posłużą, jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i rachunku sumienia - przez cały rok, szczególnie w przygotowaniu do obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, którą będziemy przeżywać w listopadzie tego roku.

2. W ostatni piątek został poświęcony nowy konfesjonał, który jest ustawiony w tyle kościoła na końcu nawy południowej. Trochę się różni od naszych otwartych konfesjonałów w bazylice. Ten nowy konfesjonał ma zamykaną część dla penitenta i spowiednika. Ułatwi to sprawowanie Sakramentu Pokuty w czasie Mszy św. i innych nabożeństw, szczególnie, gdy jest włączone nagłośnienie, gdy są używane Organy i jest wykonywany śpiew w bazylice, wtedy słyszalność w otwartym konfesjonale jest bardzo trudna i ograniczona….. Ten nowy, zamknięty konfesjonał, ułatwi także spowiedź osobom niedosłyszącym. W wielu kościołach takie zamykane konfesjonały już funkcjonują. Mamy nadzieje, że także u nas Penitenci i Spowiednicy docenią korzyści w przeżywaniu spowiedzi świętej w nowym konfesjonale. /Zobacz zdjęcia.../

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Masza św.

4. Już za dwa tygodnie, w sobotę 28 kwietnia w Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odbędzie się Beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej….Krakowskiej pielęgniarki. Ulotki z informacjami o beatyfikacji są w tyle kościoła można je zabierać.

5. Wszystkim, życzymy na dzisiaj i cały tydzień… opieki Matki Bożej i Bożego Błogosławieństwa… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.