Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i wypełnienie znanych warunków przy zyskiwaniu odpustów…

2. Dzisiaj w naszej Bazylice jest I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Wszystkim dzieciom, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem, którego dzisiaj po raz pierwszy przyjęły w Komunii św. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość. Bóg zapłać.

3. Na Mszy św. o godz. 12.15 Ks. Jacek Ozdoba będzie obchodził srebrny Jubileusz kapłaństwa. Razem z Nim będziemy dziękować Panu Bogu za 25 lat życia kapłańskiego. Dziękujemy także za 20 lat pobytu Ks. Jacka w naszej parafii, jako wikariusza i katechety w X LO… Jesteśmy bardzo zobowiązani i wdzięczni Ks. Jackowi za Jego gorliwość i dojrzałą postawę Kapłańską. Najpiękniejsze lata swojego kapłaństwa ks. Jacek przeżywał w Parafii św. Floriana… Na tej Mszy św. będzie także dziękował za 20 lat kapłaństwa Ks. dr Krzysztof Wilk, obecnie Dyrektor Katolickiej Szkoły św. Rodziny. Księżom Jubilatom, życzymy Bożego Błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej na dalsze lata życia kapłańskiego. Dziękujemy za wszelkie dobro i kapłańska posługę w naszej Bazylice… Bóg zapłać.

4. Tradycyjnie, jak w każdą niedzielę o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o godz. 15.15, a później Nabożeństwo Majowe.

5. Dzisiaj przy naszej Bazylice spotkamy młodzież z żółtymi chustami, są to Studenci, Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia. Organizują u nas Miasteczko Rodzinne… można z Nimi porozmawiać i skorzystać z ich zaproszenia i drobnego poczęstunku…

6. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem będą o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.30. Nabożeństwo majowe jutro będzie o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy Wiernych do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i Liturgiczne Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana.
- w piątek - wspomnienie św. Grzegorza VII papieża. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził nasz Ks. Proboszcz, Dziekan, Prałat i Prepozyt. Z tej okazji życzymy Ks. Proboszczowi obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki Matki Najświętszej i patrona św. Grzegorza na dalsze lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej. W piątek o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św. imieninową, zamówioną od wspólnot parafialnych i spoza parafii.

8. W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Także w sobotę 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nasze Mamy Dla żyjących prosimy o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a za zmarłe nasze Mamy módlmy się o dar życia wiecznego.

9. Za tydzień w Uroczystość Trójcy św., w naszej Archidiecezji kończy się Okres Komunii św. Wielkanocnej.

10. W przyszłą niedziele Wydawnictwo Homo Dei organizuje Akcje Książki Religijnej przy naszym kościele. O. Piotr Koźlak Redemptorysta będzie głosił kazania i będzie można nabyć Książki Religijne.

11. U księży Salwatorianów Zakrzówku trwa Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Organizowane są modlitwy i konferencje związane z narzeczeństwem i małżeństwem. Więcej informacji na plakatach i ulotkach i u Księży Salwatorianów.

12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, obfitych darów i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na najbliższe dni…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.