Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzie, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W dni powszednie różaniec jest o godz. 18.00.

 

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wspieramy wszystkich misjonarzy i misjonarki naszą modlitwą, a także ofiarami . W intencji Misji w naszej bazylice będziemy się modlić podczas wieczornej mszy św. i na różańcu. W przyszłą niedzielę na zakończenie tygodnia misyjnego Misjonarze Oblaci głosić będą kazania i rozprowadzać będą Kalendarze Misyjne na 2013 rok.

 

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy w poniedziałek liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy w dniu jutrzejszym do liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. dziękując za dar Błogosławionego Jana Pawła II będziemy się modlić o jego rychłą kanonizację.

 

4. Dzisiaj w naszej Archidiecezji na prośbę Ks. Kardynała są zbierane ofiary do puszek na budowę Centrum Jana Pawła II „ Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. Każda ofiara to nasz wkład w powstające w Krakowie miejsce kultu i modlitwy przez wstawiennictwo Błogosławionego Jan Pawła.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych. Ofiarujemy także za nich modlitwę. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w nawie bazyliki.

 

6. Wszystkim obecnym dzisiaj w naszej bazylice życzymy obfitości Bożych łask, Parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.