Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

Dziś w liturgii przeżywamy Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela. O godz. 15.00 tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po mszy św. o 15.15 nabożeństwo czerwcowe.

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali;
- w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika
- w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Uroczyste msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 9.00 i 18.30
Z racji tej Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Składka w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła przeznaczona jest na tzw „świętopietrze” czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej.
W tym dniu obchodzą swoje imieniny Ks. dr Piotr Studnicki, który mieszka i pomaga w duszpasterstwie w naszej parafii oraz Pan Organista Paweł Rymarczyk. Drogim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki swoich patronów.

W ostatni piątek dzieci, młodzież, nauczyciele i katecheci zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje.

Życzymy wszystkim udanych wakacji oraz nabrania sił fizycznych i duchowych. Niech święci patronowie mają nas w swojej opiece.
W tym czasie nie zapominajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej mszy św. oraz sakramentach św.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.